Jak rozjaśnic włosy rumiankiem, Uptown Comb

Zaczynam powoli eksperymentować z włosami. Mam włosy naturalne i zadbane, więc każda myśl o farbowaniu lub ingerowaniu w ich stan odrobinę mnie przeraża. Czuję, że nadszedł w moim życiu taki moment, iż mogę sobie na to pozwolić. Oczywiście w sposób kontrolowany. Zaczynam od mało inwazyjnych, raczej odwracalnych zabiegów, ale mimo to czuję lekki dreszczyk. Jestem jednocześnie ciekawa efektów i odrobinę zaniepokojona czy nie zrobię sobie krzywdy. Dla dziewiczych włosów to życie na krawędzi. 😉

Ostatnio testuję rozjaśnianie włosów za pomocą rumianku. Jest to stary, babciny sposób na delikatną ingerencję w kolor. Bardzo ładny efekt uzyskają blondynki. Tą metodą można rozjaśnić włosy nawet o 2 tony. Brunetki mogą liczyć na delikatnie miedziane refleksy. Na czarnych włosach niestety nie uzyskamy żadnego efektu. Nie słyszałam również o jakimkolwiek efekcie na farbowanych włosach.

 

Jak zastosować płukankę z rumianku?

Krok 1. Zaparzamy ok. 4 łyżek suszu z rumianku i zalewamy 1 litrem wrzątku. Po zaparzeniu studzimy płukankę i odcedzamy z kwiatów rumianku. Zamiast suszu można użyć rumiankowej herbaty ekspresowej (plus: nie trzeba odcedzać)

Krok 2. Po umyciu włosów naparem z rumianku, przepłukujemy włosy.

Krok 3. Osuszamy włosy ręcznikiem i czekamy aż wyschną. UWAGA! Rumianek może zostawić nieładnie, żółte plamy. Weźcie to pod uwagę przy doborze ręcznika, by nie zniszczyć sobie najlepszego!

Bonus! Dla lepszego efektu można wyjść na kilka godzin na słońce i pozwolić włosom wyschnąć naturalnie.

 

Jak rozjaśnic włosy rumiankiem, Uptown Comb

Każde rozjaśnianie wysusza włosy. Rumianek nie jest wyjątkiem, dlatego ważne jest, aby rozjaśniać z umiarem. Oczywiście jako naturalny składnik, nie jest tak niebezpieczny, jak chemiczne rozjaśniacze, ale mimo tego może dać efekt delikatnie wysuszonych włosów. Ważne jest, aby nie stosować naparu częściej niż 2 razy w tygodniu i nie dłużej niż miesiąc.

U mnie płukanka sprawdza się dobrze, włosy pachną jak po użyciu szamponu dla dzieci, a włosy dzięki swojej dobrej kondycji, nie reagują źle na kontakt z płukanką.

Znacie jakieś inne naturalne metody na rozjaśnianie włosów? Dajcie znać!