Jak przygotować włosy do czesania u stylistki, FAQ, Uptown Comb

Dziś omówię bardzo ważny temat, który jest poruszany za każdym razem, kiedy umawiam się na czesanie. Czy robić z włosami coś specjalnego? Co przygotować? Zabrać wsuwki? Kupić konkretne kosmetyki? Mogłabym cytować jeszcze długo… Nie ma nic dziwnego, że takie pytania padają. Lepiej uniknąć stresu związanego z fryzurą w ważnym dla nas dniu. Od odpowiedniego przygotowania włosów zależy efekt końcowy, dlatego w dzisiejszym poście rozwieję wątpliwości i doradzę jak odpowiednio przygotować się do spotkania ze stylistą.

Jak przygotować włosy do czesania u stylistki, FAQ, Uptown Comb

Kiedy umyć włosy?

Głowę najlepiej umyć dzień wcześniej wieczorem. Jeśli masz problem z nadmiernym przetłuszczaniem się skóry głowy, umyj włosy tego samego dnia wcześnie rano. Odradzam mycie bezpośrednio przed czesaniem – włosy są wtedy bardzo miękkie i sypkie. Świeżo umyte włosy są trudniejsze do układania i nie współpracują dobrze ze stylistą. Jeśli jesteś osobą, która olejuje włosy, nie rób tego na 3 dni przed czesaniem. Olejowanie nie wpłynie pozytywnie na trwałość fryzury oraz podatność włosów.

Jak umyć włosy?

Głowę myjemy szamponem o lekkiej formule dwukrotnie. Bardzo ważne jest, by podczas mycia robić delikatny masaż głowy. Skóra głowy będzie lepiej ukrwiona i włosy odbiją się od nasady. Następnie nakładamy odżywkę na włosy na długości i na końcach, unikając nakładania przy skórze głowy. Włosy w tamtym miejscu nie potrzebują odżywienia. Dodatkowo nakładając odżywkę przy skórze głowy przeciążymy włosy i włosy oklapną. Cały wcześniejszy masaż pójdzie na marne.

Czy nakładać na włosy jakieś specjalne kosmetyki?

O to zadba Twój fryzjer-stylista. Odpowiednio dobierze kosmetyki do rodzaju włosa i fryzury, jaka ma być wykonywana.

Czy zabrać ze sobą akcesoria do włosów?

Jeśli chodzi o wszelkie wsuwki czy gumki, to będzie miał Twój fryzjer. On doskonale wie na jakim sprzęcie najlepiej pracować oraz co przyda się do danego upięcia. Jeśli chodzi o wszelkie ozdoby do włosów: piękne wsuwki, stroik ślubny czy welon, warto zabrać je ze sobą zarówno na czesanie próbne, jak i na to właściwe. Chciałabyś mieć biżuterie we włosach, jednak nie wiesz, co by najlepiej pasowało? Warto porozmawiać o tym wcześniej ze stylistą – chętnie doradzi i pomoże wybrać coś odpowiedniego.

 

Jak przygotować włosy do czesania u stylistki, FAQ, Uptown Comb

 

To na razie tyle. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, które rodzą się w Twojej głowie przed wizytą u stylisty, to chętnie na nie odpowiem. Napisz je w komentarzu! 😉

fot. Edzia Photoamator (https://edzia-photoamator.blogspot.com/)